Geçmişten Bugüne Canlı Radyolar

joyfm

Ücretsiz bir şekilde radyo dinlemek isteyen kişiler genellikle hangi radyoları herhangi bir ücret ödemeden dinleyeceklerini bilmiyorlar. Bu yüzden de belki de herkesin dinlediği radyoları dinleyemiyorlar. Biz de sizlere bugün ücretsiz radyo dinlemenizi kolaylaştıracak 5 farklı radyo hakkında bilgi vereceğiz. Hemen bu radyolara tıklayarak dinlemeye başlayabilir ve artık siz de radyo keyfini çıkarabilirsiniz.

Joy FM

Yabancı müzik türünde yayın yapan ve Türkçe değil de; dünya ülkelerinin müzik piyasasına soktuğu müzikleri dinlemeyi sevenler için kurulan Joy FM günümüzde hala yayın yapmaya devam ederek müzik tutkunlarını coşturmaya devam etmektedir. Yıllardan beri yayın yapan kuruluş artık daha teknolojik ve teknik bir şekilde yayınlarını gerçekleştirmektedir. 17 Aralık 1993 tarihi ile kurulan başarılı radyo 23 seneden beri aralıksız şekilde müzik keyfi yaşatmaktadır. Enjoy Your Life sloganı ile yabancı bir türü tercih ettiğini de kanıtlamaktadır. Açıldığından beri Karnaval Media Group bünyesinde bulunan ve çalışmalarını bu firma ile yapan Joy FM başarılı işlere müzik piyasası kapsamında imza atmıştır.

Radyo Klas

Pop müziği son yıllarda gelişme göstermeye başlasa da bu gelişmenin temeli aslında 1900’lü yıllardan itibaren atılmaya başlamıştır. Pop müziği geliştiren hiç şüphesiz o zamanlar popüler olmasa bile radyo kuruluşlarının formatlarını sadece pop üzerine kurması büyük bir etken olmuştur. Büyük bir risk alan pop formatlı radyolar sayesinde dinleyiciler de tarzlarını değiştirmişlerdir. Pop formatlı radyolar içerisinde uzun yıllardan beri radyoculuk sektöründe bulunan Radyo Klas da yer almaktadır. 1993 yılında Ali Karacan eşliğinde kurulan Radyo Klas, günümüzde de Ali Karacan patronluğunda yoluna devam etmektedir. Karacan farklı firma ya da şahıslara satmadığı için radyodaki hedeflerini belirlemiş ve bu hedefler doğrultusunda dinleyiciyi de kendisine çekerek devam etmiştir. Tabi zaman içerisinde Radyo Klas ismini değiştirme kararı alınmıştır. Daha Az Konuşma, Daha Çok Müzik sloganı çerçevesinde yolunda ilerleyen başarılı radyo artık Number One Türk FM ismi ile bilinmektedir. Eğer siz de pop müzik tercih ediyorsanız Radyo Klas’ı tercih edebilirsiniz. Artık bu radyoyu sitemizden de dinleyebilirsiniz.

Power FM

Power Group bünyesi dahilinde birçok radyo kuruluşu yayın hayatına başlamıştır. Bu radyolar her zaman ön planda olmuştur. Günümüzde de kurulduğundan bu yana başarılı yayın hayatlarına devam eden Power Group, hızla yolunda ilerlemeye devam ediyor. Vakko Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı konumunda olan Cem Hakko Power FM’i de kurarak müzik dinlemek isteyenlerin ilk tercihi konumunda bulunmaktadır. Power FM’in DJ’leri de büyük bir özenle seçilmiştir. Takvimler 1993 yılını işaret ettiğinde bir DJ’lik yarışması düzenlenmiştir. Bu yarışmanın amacı Power FM’in Dj’lerini belirlemekti. Yarışmanın sonuçları belli oldu ve Funky C yarışmayı kazanan ilk DJ olmuştur. Sonrasında da Power FM’in DJ’yi olmuştur. Günümüzde de Power FM’in DJ’leri arasında   Funky C bulunmaktadır. En İyi Müzik, En Yeni Müzik sloganı ile yayın yapmaya devam eden usta DJ’lerin bulunduğu radyo 5 Kasım 1992 tarihinde kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana da sloganında belirttiği üzere en yeni müzikleri duyuran ve aynı zamanda da en çok sevilen müzikleri bizlere dinletmiştir.

Radyo Voyage

Hızla gelişen radyo kanalları arasında yer alan ve diğer radyo kuruluşları ile karşılaştırıldığında bambaşka bir formata sahip olan son yıllarda daha fazla dinlenmeye başlanan ve yeni bir müzik türünü popüler hale getirmeye çalışan Radyo Voyage’yi de sizlere dinletmek üzere sitemize ekledik. Artık herkes sitemizden bu radyoyu dinleyip müzik keyfi yaşayabilecek. İlk kez 21 Ocak 2009 tarihinde kurulan ve Doğuş Holding bünyesinde çalışan Radyo Voyage, son 5 senedir en çok dinlenen bir radyo halini almıştır. Herkes gibi siz de bu radyoyu dinlemek isterseniz zaman ve mekan kısıtlaması dahiline girmeden sitemizden bedava ve kaliteli bir şekilde dinlemeye anında başlamış olacaksınız. Dünyanın Müziğine Yolculuk sloganı ile dikkatleri çekmeye başlayan ve farklı müzik türleri arasında yer alan Ambient müzik türünü ve New Age türlerinin bulunduğu şarkıları yayınlarında aktaran bir radyodur. Genel merkezi İstanbul’da yer alan bu radyo kuruluşunun İstanbul, Bursa başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin büyük bir bölümünde dinlenmekte ve beğeni ile tercih edilmektedir.

Radyo D

Doğan Medya Grubu’na ait TV kanalları hızla büyümeye devam ederken ve radyo kuruluşları da Türkiye’nin en çok dinlenen radyo kuruluşları olmaya devam ederken son yılların popüler radyosu Radyo D’yi de bizler sizlere dinletmeye başladık. Bedava dinleyebileceğiniz radyolar dahilinde hızlı ve kaliteli DJ’lik performansları kapsamında dinleyebileceğiniz Radyo D’yi bir tıkla anında açabilirsiniz. Uzun adı; Radyo Doğan olan radyo kurumu, 9 Eylül 1994 tarihinde açılışını yapmıştır. Doğan Medya Grubu’na ait olan radyo sadece Türkçe yayın yapmaktadır. Birçok Doğan Grubu radyosunda olduğu gibi Radyo D’de yayın akışı dahilinde pop müzik formatını tercih etmektedir. Radyo D kurumu ilk yayına açıldığı zaman adını Radyo Kulüp şeklinde kullanmaktaydı. Radyo Kulüp adını 1994 yılı ile 1996 yılları arasında kullanıp 1996 yılından sonra da Radyo D adına geçmiştir. İnternet radyosu ve Türksat 4A uydusundan dinleme şansı vermeye başladıktan sonra daha fazla ön plana çıkan bu radyoyu bizim sitemizde de kesintisiz bir şekilde her yerden dinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir