Ücretsiz Radyo Kanalları

onlineradyolar

Herkes müziğin ruhu beslediğini ve psikolojik yönden insanı daha sağlıklı bir hale getirdiğini biliyor. Bu yüzden de müzik dinlemek için çeşitli radyoları tercih ediyorlar. Artık internet kullanımı hat safhada olduğundan dolayı da insanlar bedava radyo dinlemek istiyorlar. Biz de sizlere ücretsiz dinleyebileceğiniz radyoları sıraladık.

Slow Karadeniz FM

Karadeniz’in insanı hasreti, özlemi ve  aşkı en iyi şekilde yaşayan insanlardan sadece bir gruptur. Bu yüzden de Karadeniz müziklerinin aşkı daha iyi anlattığı söylenir. Hele ki dinlediğiniz radyo slow bir Karadeniz radyosu ise; bu daha bariz bir şekilde ortaya çıkar. Eğer siz de aşkı hissetmek ve bunu Karadeniz dilinden dinlemek istiyorsanız Slow Karadeniz FM’i dinlemeniz gerekiyor. Radyo İstanbul genel merkezinden tüm ülkeye yayın yapmaktadır. Birçok programcısı ve yayın akışı içerisinde sunduğu programları sayesinde herkesin ilgisini çekmeyi başaran Slow Karadeniz FM, Türksat uyduları tarafınca da dinlenebilen radyolar dahilinde karşımıza çıkmaktadır. 1994 yılından beri yayın akışına devam eden radyoyu siz de hemen dinlemeye başlayın.

Süper FM

Türkçe pop tutkunlarının geçmişten günümüze değin en fazla dinlediği ve dinlemeye de devam edecek gibi duran radyolar içerisinde Süper FM yer alıyor. Yayın hayatına başladığı andan itibaren birçok önemli projeye adını yazdıran ve bugüne kadar birçok patron değişikliği yapmış olmasına rağmen ayakta dimdik bir şekilde durmayı başaran nadir radyolardan bir tanesidir. İlk olarak 28 Ağustos 1992 tarihinde Cem Uzan’ın patronluğunda açılan radyo daha sonra TMSF’ye geçmiştir. 2003’e kadar Cem Uzan’da kalan radyo TMSF’de ise 2003 ile 2005 yılları arasındaki 2 senelik dönemde kalmıştır. 2005 yılında ise; Canwest Grubu satın alarak 2009 yılına kadar sahipliğini yürütmüştür. Son olarak da Karnaval Medya Group satın almıştır. 2009 yılında başlayan yolculuğuna Karnaval Medya Group başarılı bir şekilde hala devam etmektedir. İlk açıldığı zaman Fatih Erkoç ile ünlenen Oynatmaya Az Kaldı şarkısını çalıp kendisinin pop radyo olduğunu da belli etmiştir. En İyi Müzik sloganını kullanarak yayın yapmaya devam eden Süper FM en kaliteli radyolardandır.

Metro FM

Yabancı müzik formatlı nadir radyolardan bir tanesi olan Metro FM hala yayın hayatına devam etmekte ve yabancı şarkılara ilgi duyan müzik, radyo tutkunlarına seslenmeye çalışmaktadır. Uzun bir süredir çeşitli programlar ile halka seslenen Metro FM en iyi yabancı şarkı formatlı ulusal radyolardan bir tanesidir. 14 Temmuz 1992 tarihinde açılışını yapan ve yaptığı açılışla Spectrum Medya bünyesinde bulunduğunu da belirten başarılı radyo ilk açıldığı günden beri hala aynı kuruluş patronluğunda yayın yapmaya devam ediyor. İlk açıldığı zaman o dönemin en popüler şarkıları arasında yer alan ve Queen’in seslendirdiği Radio Ga Ga şarkısını oynatarak yayın hayatına başlamayı tercih etmişti. Türkiye’nin İlk ve En İyi Yabancı Radyosu sloganı ile radyo ve müzik yayıncılığı sektörüne giriş yapan Metro FM, iddialı bir giriş yapmış ve bu iddiasının daha doğru hedefinin arkasında durmayı da başarmıştır. İstanbul genel merkezli Metro FM, tüm Türkiye’ye yayın yapması ile dikkat çekip bedava dinlenen radyolardan biridir.

Radyo Moda

Gerek televizyon sektörü anlamında, gerekse de müzik yayıncılığı ve sinema anlamında büyük işlere imza atan Doğan Medya Grubu bugüne kadar Türk halkına birçok radyo kanalı sunmuştur. Onun sunduğu radyolardan bir tanesi de Radyo Moda olmaktadır. Hızla ilerleyen Doğan Medya Grubu bu radyoyu da kısa zaman içerisinde en çok dinlenenler arasına sokmayı başarmıştır. 21 Mart 2006 yılında Doğan Yayın Holding tarafından kurulan Radyo Moda, şimdilerde Sem Yayıncılık patronluğunda yoluna devam etmektedir. Kuruluşundan 6 sene sonra yani; 2012 yılında Sem Yayıncılık’a geçen radyo, günümüzde de aynı kuruluştadır. Hem pop müzik tarzını, hem de fantezi müzik türünden parçalar sunmayı tercih eden radyo herkesin övdüğü radyolar içerisindedir. Türkçe yayın yapması ile dikkat çeken Radyo Moda, Fevkaledenin Fevkinde ile Bu Radyo Çok Moda sloganlarını kullanarak radyo sektörüne damga vurmuştur. Radyo 24 ile Sem Yayıncılık sayesinde kardeş radyolar haline gelen Radyo Moda sitemizden hem bedava, hem de yüksek ses kalitesinde kesintisiz şekilde dinlenmeye devam etmektedir.

Radyo Kırık Plaklar

Türk halkının hiçbir zaman vazgeçmediği ve asla da vazgeçemeyeceği müzik türleri arasında nostalji kokan müzikler yer almaktadır. Çocuğundan, gencine, orta yaşlısından, en yaşlısına değin Türkiye’de doğup büyümüş ve büyüklerimizden öğrenmiş olduğumuz o nostaljik şarkılar kalbimizde durmaya devam etmektedir. Her ne kadar artık pop müzik daha önde gibi gözükse de içimizde ve ruhumuzda en derinlerde sakladığımız bir nostalji müzik aşkımız da vardır. İşte bu nostalji aşkını en iyi şekilde biz müzik severlere yaşatan ve bizi her daim geçmişe götüren hatalarımızı tekrardan beynimize nakış eden Radyo Kırık Plaklar da sitemizden ücretsiz şekilde dinleyebileceğiniz ve aynı zamanda da istekte bulunabileceğiniz radyolardan biri olmaktadır. Zaman her ne kadar da hızlı bir biçimde akıp gitmeye ve hafızalarımız bazı anılarımızı bize unutturmaya başlasa da Radyo Kırık Plaklar’ın gerek yayınları, gerekse de çalmış olduğu o nostaljik şarkıları sayesinde hafızamızdan kısa süreliğine silinen o geçmişimizi anında hatırlamaya başlıyoruz. Siz de plak döneminden kalan şarkıları dinlemek isterseniz bizi takip edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir