Yeni Popüler Web Radyoları

webradyolar

Hızla gelişen teknoloji dahilinde insanlar artık internet üzerinden radyo dinleme eğiliminde bulunuyorlar. Tabi internette dinlenen radyoların sayısı hızlı bir şekilde artmaya devam ederken birçok radyo kuruluşunun da internetten dinlendiğini görmekteyiz. Ancak biz sizlere bugün internette dinlenen radyolar içerisinden en fazla konuşulanları tanıtacağız. Henüz hangi radyoyu dinleyeceğinize karar veremediyseniz o halde bu radyolardan bir tanesini tercih edin.

Radyo Seymen

Henüz radyo hayatına yeni başlayan ancak her ne kadar diğer radyolara oranla yeni olsa dahi son derece kaliteli yayınlar gerçekleştiren bir kuruluş olduğunu bilmeniz gerekiyor. İnsanların, özellikle de radyo dinlemeyi tercih eden bireylerin son zamanlarda genellikle Radyo Seymen’i dinleme yönünün daha fazla olduğunu görmekteyiz. Son yılların başarılı radyosu konumundaki Radyo Seymen, 2010 yılında kurularak açılışını gerçekleştiren Türkçe bir radyodur. Birçok  radyonun olduğu gibi Radyo Seymen’in de merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Mustafa Ödübek tarafından kurulan ve aynı zamanda da patronluğunu yapmaya devam ettiği bilinen Mustafa Ödübek ile özdeşleşen radyodur.

NTV Radyo

Yıllardan beri dinlenen ve sadece kendisi değil; kardeş kuruluşlarının da fazlasıyla dinlendiği bir kuruluştur. 2000 tarihinde radyo sektörüne giriş yapan NTV Radyo, hızla gelişen yapısı ve ekibi ile dikkatleri üzerine toplayarak 2016 yılının en çok konuşulan radyoları içerisinde yer almayı başardı. Her zaman yaptığı büyük işler sayesinde ödüllerini alan radyo hala yayın yapmaya devam etmektedir. 13 Kasım 2000 tarihi ile başlayan serüvenine gerek kültürel yayınları, gerek ekonomi yayınları, gerekse de spor yayınları sayesinde hızla devam eden radyonun tam adı ise; Nergis TV Radyo şeklinde belirtilmektedir. Hayatın içerisinden her haberi ve aynı zamanda da konseri dinleyicilerine özgüvenle aktaran NTV Radyo konuşulmaya devam ediyor. Doğuş Holding bünyesinde yer ala usta kadrolu radyonun eski adı ise; Radyo Pop olmaktaydı. 2001 yılı ile birlikte NTV Radyo adını alarak sektörde daha başarılı bir şekilde ilerleme kaydetti. Bunun en büyük sebebi de belgesel arayanların, ekonomi haberi arayanların, spor müsabakası arayanların ve hatta konser dinlemek isteyenlerin bile tercih ettiği radyo olmasıdır.

Show Radyo

Show TV ile birlikte eş güdümlü şekilde çalışan ve gerek TV anlamında, gerekse de radyo yayıncılığı anlamında büyük beğeni toplayarak radyo severlerin baş tacı konumundaki konuşulan radyolar arasında Show Radyo da yer almaktadır. 1 Mart 1991 tarihinde kuruluşu gerçekleşen ve hala yayın hayatına üstüne başarı katarak devam eden Show Radyo gelişmeye ve aynı zamanda da geliştirmeye devam ediyor. İlk olarak Erol Aksoy tarafından kurulan radyomuz daha sonra TMSF bünyesinde hizmet verse de günümüzde Planet Yerli Televizyon Yayıncılığı patronluğunda yayın hayatına devam etmektedir. 2012’den beri Planette hizmet veren Show Radyo daha fazla kitleyi kendisine çekmeyi başarmıştır. Show Radyo’nun en çok konuşulanlar içerisinde yer alması ve günümüzde hala ayakta duruyor olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de Türkiye tarihinde kurulan ilk özel radyo konumunda bulunmasıdır. Jingle yapımı ile de dikkat çekmeyi başaran Show Radyo hem genç neslin, hem de herkesin bir numaralı tercih ettiği radyodur.

Radio Mydonose

Özellikle yabancı müzik dinleyenlerin Türkiye’de bir döneme damgasını vuran radyoyu ayakta tutmak isteyenlerin  dinlemeye devam ettiği radyolar arasında Radio Mydonose yer almaktadır. Hızla ilerleyen gelişim evreleri neticesinde artık insanların beraber dinlediği, günlük sohbetler içerisinde adını duyduğumuz ve en önemlisi de bata gençler olmak üzere büyük bir kesimi kendisine çekmeyi başaran Radio Mydonose sitemizden de dinlenebilmektedir. 12 Ocak 1988 yılında kurulan radyo en köklü geçmişe sahip olan radyolar içerisinde yer alıyor. Bu yüzden de adını yıllardan beri duyduğumuzu, kimi zaman şarkıları ile geçmiş yıllara gittiğimizi unutmamamız gereken bir radyo kuruluşudur. Hala yayın yapan ve sitemizden de dinlenen radyodur. Kuruluşu esnasındaki yayın hayatına Raysaş Holding ile başlayan başarılı radyo 2010 yılında Raysaş Holding bünyesinden ayrılarak Karnaval Media Group bünyesine geçmiştir. Günümüzde de aynı firmaya bağlı olarak yayınlarını yapmaktadır. Sloganını Pozitif Müzik şeklinde belirleyen Radio Mydonose İngilizce dilinde yayınları ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Siz de anında ücretsiz şekilde Radio Mydonose dinleyebilirsiniz.

Slow Türk

Türkiye’de en fazla dinlenen şarkı müzikleri genellikle Türk Sanat ve Halk Müziği diyorken yıllar geçtikçe toplum olarak dinlediğimiz, beğendiğimiz müzik tarzları da değişikliğe uğradı. Artık TSM dinlemek yerine daha çok arabesk, pop ve özellikle de slow müzik türlerini dinlemeyi daha fazla tercih eder hale geldik. Slow müziği insanlara sevdiren de radyoların gösterdiği uğraşı oldu. Slow türünde yapılan müzikleri bizlere en çok sevdiren adından da anlaşıldığı üzere Slow Türk radyosu olmuştur. Yıllardan beri yaptığı yayınlarda yavaş ama insanları mutlu eden, eğlendiren, hüzünlendiren ya da keyiflendiren müzikleri tercih etmesi Slow Türk Radyosu’nun da en çok konuşulanlar listemizde yer almasına etken oldu. Başarılı radyo, 30 Kasım 2005 tarihinde kuruldu. Kurulduğunda Doğan Grubu bünyesinde yer alan başarılı radyo hala da aynı grupla çalışmaya devam etmektedir. Aşkın Frekansı! sloganı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Slow Türk tüm aşık olanları, aş acısı çekenlere de merhem olmuştur. Siz de bu merhemden almak isterseniz sitemizden dinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir