Yeni ve Kalite Dolu Canlı Radyolar

radyodinle

Müzik her yaştan insanı kendisine çeken ve müzik olmadan insanların mutsuz olacağın düşündüğümüz bir olgudur. 1990’lı yıllardan itibaren radyoculuk sektörü Türkiye’de hızlı bir gelişme göstermiştir. Bu süreç kapsamında birçok radyo açılmış ve bu radyolar kendi bünyelerinde barındırdıkları başarılı radyocular sayesinde gelişmeye devam etmiştir. Kaliteli radyoların hangileri olduğunu merak edenler için bir liste hazırladık.

Karma Türk

9 Kasım 2006 tarihinde radyoculuk sektörüne giriş yapan başarılı radyo kuruluşu artık 10 seneden beri yayın hayatına devam ettiği için en çok güvenilen ve kalite konusunda en ufak bir noktayı bile gözden geçiren bir radyo kurumu olmuştur. Bu 10 yıllık süreç içerisinde N.A.R Medya bünyesinde çalışmalara devam etse de bu sene 31 Ağustos tarihinde Gitassi Medya’ya geçmiştir. Kimi radyolar el değiştikten sonra aynı başarıyla yoluna devam etmese bile Karma Türk kesinlikle başarısından taviz vermemiştir. Türkçe yayın yapan usta radyo, pop müzik sevenlerin en başta tercih ettiği radyolar arasında ilk sırada bulunmaktadır. Siz de bu radyoyu dinlemek için sitemizde kalın.

Radyo FG

Bazı radyolar çok eski zamanlardan günümüze değin gelmeyi başarmıştır. Her eski radyo kaliteli şeklinde bir yorum yapmak yanlış olsa da bu radyo eskidikçe güzelleşen ve kaliteleşen bir yapı içerisinde olmuştur. Öyle ki radyo dinamizm etkisinden hiçbir zaman ödün vermemeyi kendisine amaç edinip bu yolda devam etmiştir. 4 Kasım 1999 tarihinde yayın yapmaya başlayan Radyo FG, PD Group güvencesi ile radyo yayınlarını göstermeye ve halkı mutlu etmeye özen göstermiştir. Her ne kadar ülkemizde çok fazla gelişmese de ülkemizde gelişimine etki eden radyo konumundaki  Radyo FG, elektronik müzik formatı ile birçok radyo dinleyicisini kendisine çekmeye ve başarı elde etmeye devam etmektedir. Music for Future Generation sloganını kullanarak İngilizce yayın formatı olduğunu da kuruluşundan itibaren aynı şekilde devam etmiştir. Radyonun birçok anlamda da ödül etmesi kalitesini destekledi. Henüz kurulalı 4 sene olmuştu ve Türkiye’nin alternatif müzik yapan en iyi radyosu unvanını almayı başararak gündeme oturup rakiplerini de solladı.

Radyo Eksen

Türkiye’de hizmet sağlayan binlerce radyo olmasına rağmen bazı radyolar çok fazla tartışılıyor ve bu tartışmalar sonucunda da o radyonun kaliteli olup olmadığı kanaatine varıldı. Üzerinde çok tartışılan ve gerçekten iyi bir yayın yapmadığı merak konusu haline gelen her daim radyo severlerin dilinden düşmeyen Radyo Eksen de en kaliteli radyolardan bir tanesidir. 1 Kasım 2000 tarihinde kurulup yayın hayatına başlayan başarılı radyo o dönem çok fazla tutulmasa da günümüze yaklaştıkça önemsenen ve yaptığı yayınları beğenilen bir radyo olmaya başladı. Doğuş Holding’in sahibi olduğu Radyo Eksen günümüzde de Doğuş Holding bünyesinde hizmet vermeye ve radyo dinlemeyi sevenleri eğlendirmeye devam etmektedir. Türkçe bir yayın yapsa da Türkiye’nin pek alışık olmadığı formata sahip olmadığından dolayı biraz geç sevilmiştir. Rock, Metal ve aynı zamanda da Alternative müzikleri bünyesinde barındıran Radyo Eksen, Modern Hayatın Sesi, Modern Müziğin Ekseni sloganı ile çalışmaya devam ederken çok müzik yapıp az konuşmayı kabul eden radyolardan da biridir.

TGRT FM

Ülkemizde hizmet sağlayan bazı radyo kuruluşları sadece radyo yayınları ile değil; aynı zamanda da TV yayınları sayesinde de büyük bir gelir, popülerlik kazanmıştır. Televizyon ile radyonun ayrılmaz bir bütün olduğunu düşünen kurucular bazen ülkemizde her iki alanda da hareket etmeye çalışmışlardır. TGRT FM de bunlardan yalnızca bir tanesidir. 4 Ekim 1993 tarihinde kurulmasından sonra herkes tarafından beğenilen, takdir edilen ve kaliteli radyolar arasında barındırılan TGRT FM, bu sene de başarısını göstermeye devam ediyor. İhlas Holding bünyesinde bulunan ve TV sektöründe de TGRT kanalı ile yayınını gerçekleştiren bu radyo kuruluşu yayılmaya ve dinlenmeye de hızlı bir şekilde devam ediyor. Genel merkezi İstanbul’da olan yılların radyosu bir yandan da Sizin Sesiniz sloganını kullanarak büyük çapta kabul edilmeye, dinlenmeye ve sevilmeye de devam ediyor. Kurulduğu günden 2014 yılına kadar aynı logo ile devam eden TGRT FM, 22 Nisan 2014 tarihine geldiğimizde yepyeni bir radyo ile karşımıza çıkmıştı. Bu değişiklik popülerliğini de arttırmıştır.

Mersin FM

Ülkemizde gelişmeye ve müzik sektörünü geliştirmeye çaba gösteren, emek sarf eden birçok radyo olsa da bazı radyolar ulusal çapta değil de; yerel anlamda bizlere destek olmaktadır. Her ilin artık yerel bir radyosu bulunmaktadır ve bu yerel radyolar sayesinde o ilin veya mevkiinin haberleri, özel yöresel şarkıları da çalınmaktadır. O radyolardan bir tanesi de Mersin FM olmaktadır. 1992 yılında kurulan ve Mersin ilimizde yayın yapmaya başlayan başarılı radyo günümüzde de aynı istikrarla yayınlarına devam etmekte ve insanları kendisine çekerek müzik zevkini, kalitesini onlara en iyi şekilde yaşatmaya devam etmektedir. Son yıllarda daha fazla popüler olan radyo son derece emin adımlarla sektördeki yolunda ilerlemektedir. Hasan Nevzat Tepe’nin kurduğu radyo Tepe sayesinde büyük gelişmeler göstermiştir. Tepe Medya Grup’u işleten Nevzat Tepe bu radyoya ayrı bir önem ve ehemmiyet göstermiştir. Üstelik Tepe Medya Grup sadece bu radyoyla çalışmalarına devam etmeyip kendisini geliştirmeye devam ettiği için de daha yoğun bir kitleye ulaşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir